Першовересень скликав за учнівські парти 6982 школярі (однак, незначні відхилення від цього числа в перші дні нового навчального року можуть відбутися).
…Склалося враження, що скасування 12-річної системи освіти, нові (від Табачника) підходи Міністерства до змісту підручників (особливо з історії України, зарубіжної літератури) та пропозиція Азарова дітям користуватися Інтернет-підручниками поставили школу на роздоріжжя… Головне управління науки і освіти Львівської ОДА вирішило розпочати новий навчальний рік без змін. Бо нові пропозиції Кабміну, що стосуються електронних підручників для школярів та змін у вивченні історії держави, наразі де-факто залишаються тільки словами.
Загалом, як стверджує методист райметодкабінету відділу освіти Олена Коник, учні першого-дев’ятого класів користуватимуться звичайними підручниками, виданими та розподіленими між школами у попередні навчальні роки, а вони розраховані на 5 років. Отже, можна зробити висновок, що до 80% школярів навчальною літературою більш-менш забезпечені. Планується обмін підручників для другокласників, але відділ освіти їх ще не отримав. Друкують їх для десятикласників, які цьогоріч переходять на навчання за одинадцятирічною програмою.
Багато розголосу отримала ініціатива Міністерства освіти щодо змін навчальних програм з історії. Особлива ж увага громадськості, і не тільки шкільної, прикута до скорочення розділу з висвітлення боротьби за волю України в двадцятому столітті та подій Помаранчевої революції у 2004 році. Однак, Олена Коник з цього приводу говорить про відсутність змін загалом. Методист з історії Тетяна Лутчин підтверджує: нові підручники із цієї шкільної дисципліни в райвідділ освіти не надходили, про зміни в навчальній програмі наразі мови нема.
Олена Василівна додає, що, як свідчать користувачі Інтернетом, перші параграфи нових підручників для 10 класу поміщено на сайті Кабінету Міністрів, а також у газеті «Освіта України». Однак, запровадженню електронної новизни повинен передувати процес забезпечення комп’ютерами усіх шкіл без винятку. А наразі вони є, на жаль, не всюди. До речі, Міністерство освіти і науки України надає перелік адрес сайтів, на яких розміщено перші параграфи підручників для учнів 10 класу, оприлюднений на Всеукраїнській прес-конференції щодо питань забезпечення загальних навчальних закладів підручниками у новому 2010/2011 навчальному році.
Також учасники конференції продемонстрували нові підручники для 1,2 класів, проаналізували стан видання шкільних підручників та озвучили орієнтовні терміни забезпечення ними загальноосвітніх навчальних закладів України. Всього заплановано надрукувати більше 11 млн. примірників навчальної літератури, у тому числі: Букварів, підручників з мов та математики для 2 класу, які не видавалися впродовж останніх 8 років, та 15 назв підручників для 10 класу. Для видання зазначених підручників у Державному бюджеті України на 2010 рік передбачено 198,6 млн. грн. Станом на 18.08.2010 р. із зазначеної суми виділено 141,2 млн. грн. Це дало змогу, в першу чергу, виплатити борг в сумі 28,3 млн. грн видавництвам за видрук у 2009 році підручників для 9 класу та проавансувати видання вищезазначених підручників (авансування здійснено на 70%). На сьогодні видруковано 8 підручників для загальноосвітніх навчальних закладів: Буквар, українська мова (2 клас), читанка І ч. та ІІ ч. (2 клас), математика (2 клас), українська література (10 клас) та два підручника для шкіл навчання мовами національних меншин.
На правах реклами: наша туристична фірма пропонує вам відмінний відпочинок в Женева (Швейцарія). Це одне з найкрасивіших міст в країні, гарні краєвиди, фонтани, пам'ятки архітектури, музеї - усе для вашого відпочинку та задоволення...
Леся Бардак
Comments: